آنلاین 108
جمعه 19 خرداد 2723
سازمان خَبات کردستان ایران
نامه دبیر کل سازمان خبات بە شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد

اعضای محترم شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد!
از طرف خود و همرزمانم در سازمان خبات کردستان ایران به شما در شورای حقوق بشر و نمایندگان کشورهای آرژانتین, بنین, چک, فنلاند, گابون, فرانسه, گامبیا, آلمان, هندوراس, لوکزامبورگ, ژاپن, لیبی, لیتوانی, جزیره مارشال, مونتنگرو, مکزیک, نپال, هلند, پاراگوه, لهستان, کره جنوبی, سومالی, اکراین, ایسلند, بریتانیا و امریکا و همچنین بە آقای جاوید رحمان و همه عزیزانی که در تصویب این قطعنامه نقش داشته اند کمال تشکر داشته و سپاسگزارم.
یقینا موضع درست شما در شماتت جنایات رژیم دیکتاتور حاکم در ایران که در مقابل مردم کردستان ایران و ملیتهای دیگر ایران انجام میدهد, در محاکمه کردن این جنایتکاران در دادگاههای جهانی تاثیر بسزایی خواهد داشت.
تصویب هیٲت حقیقت یاب از جانب شورای حقوق بشر ملل متحد نشانگر مسئولیت پذیری این سازمان جهانی در ارتباط با نقض حقوق بشر و جنایات حکام ایران در برابر کودکان, زنان و عموم اقشار جامعه در ایران است.
شما عزیزان بخوبی بخشی از ظلمهای حکومت ایران در برابر ملت کرد در کردستان ایران را میدانید و بخصوص از حمله بی دلیل نیروی پاسدار به مردم حق طلب و غیر مسلح کردستان و کشتن دهها شهروند کرد در سراسر ایران خبر دارید.
تصویب این قطعنامه تاریخی با کسب اکثریت آرا در جلسه روز پنج شنبه ۲۴ نوامبر ۲۰۲۲ , نشانگر این حقیقت است که به درستی نقض حقوق بشر در ایران و جنایتهای حکام در برابر مردم را احساس کرده اید و همزمان مسئولیت پذیری خود در ارتباط با حمایت از حقوق بشر را نشان دادید
با تشکر و سپاس مجددم, به شما ابلاغ میدارم که سازمان خبات کردستان ایران آماده هرگونه همکاری و همصدایی با شورای حقوق بشر ملل متحد و هیئت حقیقت یاب در ارتباط با جنایات سردمداران آخوندی در مقابل مردم کردستان و سراسر ایران میباشد.
بار دیگر سپاس از موضع بجای شما


سازمان خەبات کوردستان ایران
دبیر کل
باباشیخ حسینی
۲۵ نوامبر ۲۰۲۲
تاریخ منتشر شدهت: 2022-11-26 19:08:48
بخش ( دبیرکل )

مصاحبه

سیاسی