آنلاین 82
سه شنبه 9 خرداد 2723
سازمان خَبات کردستان ایران
پیام دبیرکل سازمان خبات به مناسبت عید نوروز و آغاز سال 1402 هجری شمسی

هم ميهنان انقلابی و مقاوم کوردستان!
مردم مظلوم ایران!
خانواده شهدای راه آزادی!
زندانیان سیاسی قهرمان!
پیشمرگان و آزادیخواهان ایران!
به مناسبت فرا رسیدن نوروز و سال نو 1402 هجری شمسی و سال 2723 کوردی، صمیمانه ترین تبریکات را به شما تقدیم می نمایم.
در حالی که مردم ایران ميبایست در نوروز و سال نو و آمدن فصل زیبای بهار شادی می کردند، اما متأسفانه بر اثر ظلم و جنایت آخوندهای حاکم، به جای شادی و جشن، ماتم و اندوه ایران را فرا گرفته است. .
آخوندهای ستمگر 44 سال است که با اتخاذ سیاست سرکوب مردم، زندان، اعدام و شهادت مبارزان آزادی و با ترویج رعب و وحشت به حکومت ناعادلانه خود ادامه می دهند.
رژیم با پیروی از قوانین عقب مانده باعث عقب ماندگی در ایران شده و با پیرو از این قوانین،عملا به ایجاد تفرقه ميان قشرهاى جامعه تلاش کرده است. بر اساس قوانین رژیم دیکتاتوری، مردم ایران به (خودی و غیر خودی )تقسیم شده اند، یعنی کسانی با حاكميت همراهى ميكنند و در جنایا آنها شریک هستند، خودی هستند و اکثریت مردم که حاکمیت را نمی خواهند و خواستار آزادی و دموکراسی هستند را دشمن می دانند.
بر اساس قوانین دیکتاتوری آخوندها،نوع پوشش و لباس و داشتن عقاید خلاف تفكر عقب مانده آنان مجاز نیست و هرکس برخلاف میل آنان عمل کند مورد حمله، سرکوب و زندانی شدن قرار می گیرد.
زنان در ایران مورد شدیدترین شکنجه ها و آزارها قرار می گیرند و رژیم آخوندی با در نظر گرفتن و تدوین تدابیر قانون علیه زنان و اقدامات زن ستيزى،نهادهای قدرت را از هرگونه اعمال مجرمانه علیه زنان آزاد کرده است ،همچنین باعث شده است که افراد تنگ نظر و مردان عقب مانده علیه زنان مرتكب جنایت شوند.
تصمیمات و اقدامات عقب مانده حکومت آخوندی علیه زنان، به ویژه حجاب اجباری، باعث شد تا نیروهای سرکوبگر در تهران ، در ۲۲شهریور ۱۴۰۱سال گذشته به بهانه ی نمایان شدن چند تار مو ژینا امینی،اين دختر کورد را مورد شكنجه قرار دهند و او را به شهادت رساندند.
شهادت خانم ژینا امینی به قیام های توده ای در تمام شهرها و مناطق ایران و کوردستان انجامید. شهادت ژینا امینی منجر به اتحاد و همبستگی بی‌سابقه ميان مليت‌های ایران و منجر به ظهور انقلاب توده‌ای، انقلاب ژینا ، انقلاب زن، زندگی، آزادی و انقلاب سرنگونی دیکتاتوری آخوندی شد.
همزمان با جشن نوروز و سال نو، انقلاب در ایران به ویژه در کوردستان و بلوچستان ادامه دارد.عليرغم جنايتها و سركوبها و اعدام مبارزان آزادی ادامه دارد. در روزهای گذشته و در اواخر سال 1401 محی الدین ابراهیمی اهل اشنویه کوردستان و شیرزدا احمدی نژاد اهل بوکان کوردستان در زندان ارومیه به شهادت رسیدند و همرمان با شهادت این دو آزادیخواه چهار کورد دیگر را اعدام کردند.
كسترش و تداوم جنایتهاى رژیم آخوندی و سرکوبها، برای پایان دادن به قیام توده ای در ایران است، اما خوشبختانه مردمی که علیه ظلم و بی عدالتی قیام می کنند، مصمم هستند تا پایان دیکتاتوری و آزادی دست از قیام نمیکشند و نوروز انقلاب و قیام را با شعار انقلاب تا پیروزی در هر روز و ماه سال پیش را ورد زبان خود خواهد ساخت و مانند همیشه در میدان مبارزه برای آزادی باقی خواهد ماند.
همميهنان مقاوم!
بدیهی است که سردمداران حاكميت در ایران همزمان با سرکوب مضاعف مردم، در پی اتخاذ سیاست گرسنگه كردن و ربودن سرمایه های مردم ایران و نیز ترویج فساد، جنایت، بی عدالتی اجتماعی، اعتیاد و قاچاق مواد مخدر هستند. حاکمیت اخوندی با ترویج ترور و به وجود آوردن گروهای مافیایی و با اتخاذ سیاست گرسنه نگه داشتن ملت ،میخواد بار مشکلات را بر دوش مردم ایران بیفزاید تا به خيال خامشان با این اعمال شنیع، به انقلاب و شورش آزاديخواهى و حقوق وطلبى توده های قیام كننده مردم پایان دهد.
از سوی دیگر، رژیم دیکتاتوری با دخالت در امور داخلى كشورهاى منطقه و جهان، و با مشارکت در جنگ روسیه و اوکراین و حمایت از گروه های تروریستی مانند حزب الله لبنان، حوثی ها در یمن و مزدورانش در عراق و كشورهاى منطقه، از آنها برای سرکوب انقلاب مردم ایران و همچنین فشار بر کشورهای منطقه به ویژه کشورهای عربی و اسرائیل استفاده می‌کند .
البته رژیم آخوندی بقای خود را در هرج و مرج و جنگ و ایجاد بحران سیاسی می بیند و همچنان که در 44 سال گذشته با ایجاد بحران و آشوب در ایران و منطقه سعی در گمراه كردن افکار عمومی در ایران داشته است وبا ايجاد هرج و مرج و بحران و آشوب در ایران و منطقه تلاش کرده که انظار عمومی را منحرف و جامعه ی جهانی را از تصمیم قطعی در رابطه با خود دچار تفرقه و شک و تردد کند.

مطلعيد كه در روزهای اخیر، دولت چین با میانجی‌گری ميان رژیم و عربستان سعودی برای عادی‌سازی روابط سیاسی ميان حكومت عربستان سعدى حاكميت آخوندى شد توافق حكومت آخوندى با عربستان سعودى یکی از ترفندهای این رژیم برای ایجاد شکاف بین کشورهاست. شکی نیست که این توافق با تداوم دخالت ها و هرج و مرج رژیم آخوندی، و حمایت از گروه های تروریستی و تشویق آنها به حمله به عربستان سعودی، نتیجه چندانی نخواهد داشت و رژیم آخوندی از این توافق سوء استفاده خواهد کرد. از سوی دیگر، رژیم ایران به ساخت بمب اتمی نزدیک‌تر شده است که در کنار ساخت انواع موشک‌ها و پهپادها، به تهدیدی بزرگ برای صلح خاورمیانه و به طور کلی جهان تبدیل شده است. با استناد به این حقایق غیرقابل انکار در مورد سیاست های كثيف و آشوب گری رژیم آخوندی،به مصلحت و نفع امنيت جهانى و منطقه خاورميانه است تا از حمایت از انقلاب آزادیبخش و براندازخواهى ایران حمايت بشتيبانى . به خصوص اگر حاكميت آخوندى ایران صاحب بمب هسته ای شود، تهدیدی جدی تر برای جهان خواهد بود.
مردم مظلوم ایران!
مبارزه چهل ساله شما و انقلاب شش ماهه شما علیه رژیم آخوندی در حال حاضر و علیه سلطنت در گذشته نشان داد که توده های ایران خواهان نظام دیکتاتوری سلطنت و آخوند نیستند. مردم ایران خواهان یک حکومت دموکراتیک هستند، حكومتی که منتخب توسط مردم باشد. حکومتی فارغ از دخالت دین و هر عقیده ای خاص، حکومتی که حقوق و آزادی های همه ملت ها، مذاهب و عقاید در ایران را در نظر داشته باشد و زنان به عنوان بخش عمده ای از جامعه در اداره نقش داشته باشند.
سازمان خه‌بات کوردستان ایران که یک نیروی اصلی با سابقه مبارزاتی صادقانه ، مدافع اصلی آزادی، برابری و مدافع احقاق حقوق زنان در کوردستان و ایران است. در این زمینه با هر گونه افکار اقتدارگرا، گروه های فاشیستی و مذهبی برای به دست گرفتن قدرت در ایران مخالفت می کند. سازمان خه‌بات یک نیروی مردمی و انقلابی است و برای دستیابی به حقوق و آزادی های مردم کورد در کوردستان ایران با نیروهای انقلابی کوردستان ایران همکاری می کند. به همین جهت از رهبران و احزاب کوردستان خواستارم تا در چهار چوب یک پلاتفورم سیاسی برای احقاق حقوق ملت کورد در کوردستان ایران تلاش ها و مبارزاتمان متحد شویم.
سازمان خه‌بات کوردستان ایران با نیروهای انقلابی سراسری ایران که به تامین حقوق مردم کورد و مردم ایران و معتقد به حکومت سکولار و دموکراتیک در ایران هستند، همکاری می کند. اتحاد و دوستی و همبيمانى سازمان خه‌بات با سازمان مجاهدین خلق ایران و شورای ملی مقاومت ایران به منظور تامین حق خودمختاری کوردستان ایران و استقرار حکومت دموکراتیک و ملی در ایران،بر بايبندى به اتحاد و همبستگی ميان نیروهای مبارز و انقلابی مسئول و با اراده‌ی مستقل که تاریخ مبارزاتی شان برای خدمت به مردم ایران و تضمین آزادی وقف کرده اند ميباشد.
مردم انقلابی کوردستان!
به شما اطمینان می دهم که سازمان خه‌بات به مبارزه پاک و بی نقص خود برای آزادی کوردستان از ایلام، کرمانشاه، سنندج، ارومیه و تمامی مناطق کوردستان ادامه خواهد داد. از شما می خواهم که نوروز را دلیلی برای قیام و مبارزه آزادی خواهانه تر علیه ظالم و بی عدالتی رژیم آخوندی قرار دهید.
بار دیگر از طرف خودم و همرزمانم در صفوف سازمان خبات به خانواده شهدای انقلاب شش ماهه ایران و کوردستان تسلیت می گویم و نوروز و سال نو را به شما تبریک میگویم .
سازمان خه‌بات کوردستان ایران
دبیر کل
باباشیخ حسینی
29 اسفند1401 ه.ش
20 مارس 2023 میلادی
تاریخ منتشر شدهت: 2023-03-24 07:14:09
بخش ( دبیرکل )  بخش : اخبار کوردستان   تاریخ : 2023-05-29

مصاحبه

سیاسی